Tallrik Kina

798226

TALLRIK, Kina, 1700-tal, Familie rose, floral dekor med emaljfärger, höjd ca 4, diameter 23 cm

Smärre bortfall av dekor, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Tallrik Kina

Budhistorik (16 bud)
6117495
6117116
6117494
950
6117116
900
6117493
850

Slutpris SEK:
113 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.