Stolar gustaviansk stil

798185

STOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, betsad björk, träskuren dekor, medaljongformad ryggbricka krönt med räfflad sköld och kvistar, avsmalnande kannelerade ben, stoppad sits med sadelgjord, sitthöjd ca 44 cm

Slitage, smärre skador och lagningar, förstärkningar, klädslar med slitage och skador

Möbler, Stolar

Hylla 9

Stolar gustaviansk stil

Budhistorik (38 bud)
6118233
7 400
6118226
7 200
6118229
7 000
6118226
6 800
6118228
6 600

Slutpris SEK:
7 400
761 EUR, 867 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.