Yrjö Kukkapuro fåtölj

798093

YRJÖ KUKKAPURO, "Saturnus", fåtölj, Hami, Finland, 1960/70-tal, klädd i rött skinn, svart glasfiber, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, klädsel med smärre skador

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 4

Yrjö Kukkapuro fåtölj

Budhistorik (13 bud)
6109190
6105569
2 800
6104489
2 600
6101050
6101049
1 700

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.