Vapenrepliker

798041

VAPENREPLIKER (3) samt JORDFYND (3) rustningshandske, del av svärd, genomborrat hjärta i målad plåt, 1900-tal, ryttarsporre, sannolikt 1600-tal, skospänne, 1700-tal, enligt uppgift ryskt sådant och hittat vid Poltava, hästsko, sannolikt 1600-tal, samtliga i järn med läderfragment på spännet, rustningshandskens längd ca 34 cm

Jordfynd, rost, slitage

Diverse

Vapenrepliker

Budhistorik

2020-08-04 kl 11:00
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.