Max Walter Svanberg gouache

797994

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994), Komposition, "Stjärnor mot svart", signerad och daterad Max Walters -44, Gouache på papper, titel på etikett verso, 52 x 41 cm

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Max Walter Svanberg gouache

Budhistorik (15 bud)
6115520
14 500
6115521
14 000
6115520
13 500
6115517
13 000
6115491
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 491 EUR, 1 698 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.