Axel Gillis Hafström oljemålning

797857

AXEL GILLIS HAFSTRÖM (1841-1909): "Tiggarbarn", olja på duk, signerad A. G. Hafström D-f 1873, verso kartong med påskrift i bläck, ca 45 x 34 cm

Konst, Äldre måleri

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (8 bud)
6118768
5 400
6115083
5 200
6114120
5 000
6113286
4 200
6110002

Slutpris SEK:
5 400
555 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.