Golvurna Kina

797730

GOLVURNA, med lock, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med drakar, porslin, höjd ca 47 cm ex sockel

Smärre slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Golvurna Kina

Budhistorik (15 bud)
6115192
6 600
6115132
6 400
6113045
6 200
6113045
5 400
6111718
5 200

Slutpris SEK:
6 600
678 EUR, 773 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.