Stolar art deco

797667

STOLAR, 4 st, 1920-/30-tal, art deco, stomme av björk, sitsar och del av ryggbricka med skinnklädsel samt dekorspik, en stol med kortade ben, sitthöjd ca 40 cm, övriga tre stolar med sitthöjd ca 46 cm

En stol med kortade ben, ruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken och slag på trästomme, torr stoppning, samt torr klädsel med sprickor

Möbler, Stolar

Hylla 7

Stolar art deco

Budhistorik

2020-08-03 kl 13:32
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.