Ljuskrona

797658

LJUSKRONA, 1920-tal, 4 ljuspunkter, stome i patinerad mässing, oilikformade prismor, mittstången med glashölje, höjd ca 77, största vidd 67 cm

Funktionen garanteras ej, bruks och åldersrelaterat slitage, kontakten till sladden borta, en prisma medföljer vid utlämningen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (18 bud)
6112428
3 600
6112430
3 400
6112428
3 200
6112426
6112424
2 800

Slutpris SEK:
3 600
370 EUR, 422 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.