Skåp allmoge

797542

SKÅP, allmoge, 1900-talets första hälft, två delar, med krön samt profilerade listverk, en låda, skåp med invändiga hyllplan, polykromt bemålat med kurbits samt drickamålat, total höjd ca 210, 100x50 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, färgbortfall, 1 nyckel finns att hämta vid utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 10

Skåp allmoge

Budhistorik (18 bud)
6112950
6112951
3 800
6112950
3 600
6112949
3 400
6112946
3 200

Slutpris SEK:
411 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.