Matservis, England

797482

SERVISDELAR, totalt 49 st, från Enoch Wedgwood och British Anchor, England, blåvit dekor, servisdelar "Olde country castles" (13 dlr), bestående av: 7 förrättstallrikar, 2 frukosttallrikar, 4 mattallrikar, samt servisdelar från "Dickens coaching days" (36 dlr), bestående av: 17 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 11 frukosttallrikar

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 9

Matservis, England

Budhistorik (13 bud)
6112159
1 700
6111873
1 600
6111772
6111862
6111772
1 400

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.