Vas av Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda

797434

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), vas, "Open Minds", Kosta Boda, underfång i orange, polykromt bemålad med dekor av ansikte, signerad Kosta Boda Ulrica HV 7540016, vasens höjd 35 cm

Smärre / obetydligt slitage, lös sockel medföljer

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 13

Budhistorik (23 bud)
6112077
3 400
6111928
3 200
6111902
6111927
6111902
2 800

Slutpris SEK:
3 400
350 EUR, 398 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.