Berndt Friberg Gustavsberg

797378

BERNDT FRIBERG (1899-1981), parti med 3 delar, Gustavsberg, glaserat stengods, skål med blå harpälsglasyr, signerad Friberg, studiohanden, höjd 5,4 cm, diameter 11,2 cm, samt 2 vaser, signerade, höjd 13,5 - 9 cm

Mikronagg på mindre vasen samt skål

Keramik/Porslin

Monter 9

Berndt Friberg Gustavsberg

Budhistorik (11 bud)
6109282
3 800
6109437
3 600
6109282
3 400
6109435
3 200
6109282

Slutpris SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.