Pauline Thomsen oljemålning

797350

PAULINE THOMSEN (Danmark, 1858-1931), sommarlandskap med skogsväg, signerad och otydligt daterad 1916, olja på duk, ca 84x110 cm

Högerkant med färgbortfall, krackelyr och retusch

Konst, Äldre måleri

Linnégatan 21, Norrköping

Pauline Thomsen oljemålning

Budhistorik (2 bud)

6120410
6111595

Slutpris SEK:
103 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.