Elias Svedberg "Safari" NK

797192

ELIAS SVEDBERG, safaristol, för NK Trivaserie, 1900-talets andra hälft, stomme av bok, armlän i kärnläder samt textilklädsel i manchestertyg, sitthöjd ca 33 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, fläckar märken på läder samt textil, stomme med repor och märken

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 3

Elias Svedberg

Budhistorik (8 bud)
6111125
2 800
6111121
6111120
1 800
6108522
6105543

Slutpris SEK:
2 800
288 EUR, 328 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.