Anders Pehrson taklampa Bumling

797181

ANDERS PEHRSON, Bumling, taklampa, mässing, formgivningsår 1968 för Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft, höjd ca 22, diameter 40 cm

Smärre bruks- pch åldersrelaterat slitage, Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Hylla 5

Budhistorik (15 bud)
6112631
6112639
2 800
6112631
2 600
6111164
2 400
6107920

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.