Matservis Villeroy & Boch, "Burgenland"

796981

SERVISDELAR, Villeroy & Boch, "Burgenland", Tyskland, 88 + 2 dlr, bestående av: 12 buljongkoppar med fat, 12 djupa fat, 1 kanna med lock, 1 serveringsfat i fyra sektioner, 1 konfektskål med lock, 2 fyrkantiga serveringsskålar, 11 fyrkantiga assietter, 11 runda assietter, 23 mattallrikar, 6 ovala uppläggningsfat mellan 50-23cm, salt- och pepparkar musselmalet nr 467 medföljer

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ett fat med spricka medföljer, mikronagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 6

Matservis Villeroy & Boch,

Budhistorik (23 bud)
6112078
6112076
3 800
6111959
3 600
6111871
3 400
6111835
3 200

Slutpris SEK:
411 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.