Teservis Kina

796942

TESERVIS, 86 dlr, Kina, 1900-tal, handmålad, märkta "Made in China", bestående av bl.a. tekanna, tekoppar med lock, assietter, skålar, serveringsfat, terrin, bojaner, höjder ca 3-16 cm

Smärre bruksslitage, någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma

Orientaliskt, Porslin

Teservis Kina

Budhistorik (2 bud)

6121642
700
6109860

Slutpris SEK:
700
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.