Henning Malmström oljemålning

796569

HENNING MALMSTRÖM (1890-1968) porträtt av gosse, signerad och daterad 1910, olja på duk, ca 98x49 cm

På några ställen av i kanten mot spännramen, krackelyr

Konst, Äldre måleri

Rum 17

Henning Malmström oljemålning

Budhistorik (13 bud)
6107990
900
6107989
850
6106773
6106772
750
6104412
700

Slutpris SEK:
900
93 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.