Beverloo Corneille "Women in the sky"

790882

BEVERLOO CORNEILLE (Holland, 1922 - 2010): "Women in the sky", kvinna med katt och fågel, mobil skulptur, signerad, daterad och numrerad Corneille 2004, 20/600, trä, stål, aluminium, certifikat, höjd ca 18,5 cm.

Konst, Skulpturer

Geijersgatan 14, Göteborg

Beverloo Corneille

Budhistorik (8 bud)
6125379
1 600
6116529
600
6115072
550
6113734
500
6113076
450

Slutpris SEK:
1 600
165 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.