56 - Gottlieb Iwersson arbetsbord

Föregående | Översikt | Nästa

789713

GOTTLIEB IWERSSON (hovschatullmakare och mästare i Stockholm 1778-1813), tillskrivet, arbetsbord, högklassigt sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad och massiv mahogny, ställbar skiva med mekanisk funktion, omkring 1800, höjd 80-, 97 x 59 cm

Ålders- och bruksrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler, Gamla kassan, Gästlägenhet 1, Diverse, Diverse

789713 - 56 - Gottlieb Iwersson arbetsbord
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (40 bud)
6104544
27 000
6099041
26 000
6104543
25 000
6099041
24 000
6104542
23 000

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
27 000
2 776 EUR, 3 162 USD
Utropspris SEK:
120 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.