Taklampa

788099

TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, strukturlackerade metallkupor med perforeringar i nedre kanter, mässingsfäste, övdre kupor av opakt glas, 4 ljuspunkter, längd ca 40 cm, höjd 36 cm exkl sladdar och kupa

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Taklampa

Budhistorik (7 bud)
6116189
600
6111753
550
6111752
500
6111751
450
6110227

Slutpris SEK:
600
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.