Karmstol gustaviansk stil

787710

KARMSTOL, gustaviansk stil, sent 1800-tal, vitmålad med rödmålade och bronserade detaljer, skuren dekor, klädd med randig textil, sittshöjd ca 43/40 cm.

Slitage, sprickor, , mindre skador, lagningar, senare målning samt klädsel, söm i ryggbrickan har släppt.

Möbler, Stolar

Geijersgatan 14, Göteborg

Karmstol gustaviansk stil

Budhistorik (1 bud)

6109784
2020-08-02 08:34:01

2020-08-07 kl 20:36
Slutpris SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.