1636 - Stolar av klismostyp

Föregående | Översikt | Nästa

784881

STOLAR, 3 st, av klismostyp, betsad mahogny, kraftigt svängt ryggstycke, svarvade framben, 2 med ursprunglig sits med spiralfjädrar, 1 renoverad med sadelgjord och ny klädsel, omkring 1800-talet mitt, möjligen Danmark, höjd 78, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, delvis renoverade

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Gården

784881 - 1636 - Stolar av klismostyp
Din e-postadress

Fråga
Skicka
1636 - Stolar av klismostyp

Budhistorik (1 bud)

6083312
2020-07-22 22:28:14

2020-08-23, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.