1473 - Stenbord Skåne

784807

STENBORD, skiva av komstasten, underrede i ek med balusterformade ben i fotkryss, låda i sargen, 1700-/1800-tal, Skåne, höjd ca 78, 186 x 81 cm

Fanns på plats i Gamla Kassan före nuvarande ägaren

Bruks- och åldersrelaterat slitage, viss avslag

Möbler, Matbord, Gamla kassan, Källaren

1473 - Stenbord Skåne

Budhistorik (54 bud)
0
39 000
6165121
38 000
6164125
37 000
6163319
36 000
6159182
35 000

Slutpris SEK:
39 000
4 095 EUR, 5 070 USD
Utropspris SEK:
50 000