985 - Bordslampa Louise Adelborg

779522

LOUISE ADELBORG, bordslampa, bemålat och glaserat flintgods med reliefdekor, senare skärm, Rörstrand, signerad och daterad Louise A-g 1926, höjd utan skärm ca 44 cm

Bruksspår, SAV garanterar ej funktiojnen

Belysning, Bordslampor, Gamla kassan, Gästlägenhet 2, Design

Budhistorik (9 bud)
0
1 800
6161597
650
6132601
600
6080611
550
6132600
550

Slutpris SEK:
1 800
183 EUR, 222 USD
Utropspris SEK: