908 - Restaurangbrödrost

778239

BRÖDROST, restaurangmodell, för 8 brödskivor, förnicklad metall, bakelitdetaljer, märkt Elektro Gennel Stockholm, 1900-talets första hälft, höjd ca 25, 50 x 20 cm

PROVENIENS: Ivar Kreuger

Bruksspår, SAV garanterar ej funktionen

Diverse, Gamla kassan, Kök

908 - Restaurangbrödrost

Budhistorik (41 bud)
0
16 000
6161682
5 400
6159941
5 200
6159941
5 000
6160327
4 800

Slutpris SEK:
16 000
1 680 EUR, 2 080 USD
Utropspris SEK:
1 700