483 - Trågsoffa rokoko

776616

TRÅGSOFFA, rokoko, träskuret underrede i bok, senare tråg i furu, sittdyna och tre lösa ryggkuddar med textilklädsel, 1700-tal, längd ca 236, höjd 84, sitthöjd ca 40 cm

Åldersrelaterat slitage, borttagen originalfärg, senare tråg, senare plymåer / klädsel

Möbler, Soffor, Gamla kassan, Wedgewood salongen

483 - Trågsoffa rokoko

Budhistorik (7 bud)
0
7 200
6116140
7 200
6092036
7 000
6092036
6103876
2 800

Slutpris SEK:
7 200
756 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:
20 000