701 - Takampel glas & mässing

776259

TAKAMPEL, för 1 ljus, opak matt glaskupa, slipade glasprismor, mässingsdetaljer/-upphängning, 18/1900-tal, höjd ca 75 cm, Ø 30 cm

PROVENIENS: Lars-Yngve Johansson

Bruksspår

Belysning, Taklampor, Gamla kassan, Sovrum

701 - Takampel glas & mässing

Budhistorik (28 bud)
0
4 800
6161421
4 200
6160565
6160509
3 800
6155171
3 600

Slutpris SEK:
4 800
504 EUR, 624 USD
Utropspris SEK:
6 000