598 - Barometer 1800-tal

775793

BAROMETER med termometer och hygrometer, fodral fanerat i mahogny, märkt C Gully, Leith, Skottland, 1800-talets första hälft, höjd ca 98 cm

Slitage, torrsprickor, någon skada / avslag

Diverse, Gamla kassan, Biblioteket

598 - Barometer 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

0
6139420

Slutpris SEK:
116 EUR, 143 USD
Utropspris SEK: