884 - Elis Bergh Karlberg

775541

ELIS BERGH, "Karlberg", glasservis, 337 dlr., bestående bland annat av 26 champagnestrutar, 36 vitvinsglas, 24 selterglas, 12 sherryglas, 30 punschkoppar, en mängd starkvinsglas, likörglas, höjd ca 5-16 cm

Nagg, slitage, vissa med rund fot, varierande storlek

Glas, Servisglas, Gamla kassan, Kök

884 - Elis Bergh Karlberg

Budhistorik (18 bud)
0
25 000
6161181
25 000
6144772
24 000
6144772
21 000
6161174
20 000

Slutpris SEK:
25 000
2 625 EUR, 3 250 USD
Utropspris SEK:
5 000