2 - Fiskbassäng Kina

Föregående | Översikt | Nästa

775515

FISKBASSÄNG, porslin, Kina, 1900-tal, med fyra hänklar i form av tempellejonmaskaroner med ring, dekor av parställda kejsardrakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, höjd ca 55, diameter 62 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Gästlägenhet 1

775515 - 2 - Fiskbassäng Kina
Din e-postadress

Fråga
Skicka
2 - Fiskbassäng Kina

Budhistorik (36 bud)
6132495
3 800
6096833
3 600
6132494
3 400
6096833
3 200
6132493

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.