959 - Champagnestrutar 1800-tal

775456

CHAMPAGNESTRUTAR, 12 st., svagt rökfärgad glasmassa, 1800-talets slut, fasettslipad cuppa, fot med knapp, höjd ca 15-16,5 cm

Nagg, en fot lagad

Glas, Servisglas, Gamla kassan, Gästlägenhet 2

Budhistorik (15 bud)
0
5 000
6160780
1 600
6153790
6152082
1 400
6131283
1 300

Slutpris SEK:
5 000
525 EUR, 650 USD
Utropspris SEK: