473 - Ljusstake mässing 1800-tal

775435

LJUSSTAKE, för två ljus, mässing och förgylld mässing, 1800-tal, höj och sänkbar, bakom ljusarmarna cylindrisk behållare för trästickor, krönt av en tupp, höjd 25 cm

slitage

Diverse, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (18 bud)
0
2 800
6157672
2 600
6157772
2 400
6157672
1 900
6157739
1 800

Slutpris SEK:
2 800
294 EUR, 364 USD
Utropspris SEK: