690 - Ströare 9 st flintgods

775285

STRÖARE, 9 st., flintgods, mestadels 1800-tal, varierande storlek och form, två med willowmönstret i blått, en i form av en uggla, höjd 10-13,5 cm

sprickor
slitage
lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

690 - Ströare 9 st flintgods

Budhistorik (19 bud)
0
3 200
6160878
2 800
6161072
2 600
6160878
2 400
6161071

Slutpris SEK:
3 200
336 EUR, 416 USD
Utropspris SEK: