368 - Bläck- och sandbehållare skålar vas porslin

775018

BLÄCK- OCH SANDBEHÅLLARE, SKÅLFAT, SKÅL, VAS och REKLAMSKYLT, bläck- och sandbehållare av porslin, märkt Berlin 1800-tal, i form av två glober på ben, liten skål och reklamskylt från Kongelig Dansk Porcelainsfabrik, liten klotformad vas från Aluminia, två rektangulära skålfat av fajans, märkta Hautin & Boulanger, Frankrike 1836-1900, målade motiv av hund resp. landskap, 13,5x8,5 cm, klistrad etikett "Rörstrands samling No 76"

slitage
nagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

Budhistorik (6 bud)
0
750
6116378
650
6157112
650
6116378
600
6155804
550

Slutpris SEK:
750
79 EUR, 98 USD
Utropspris SEK: