571 - Öronlappsfåtölj England

774971

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, s k wingback chair, Queen Anne-/rokokostil, bonad träskuren ek, stoppad, sits med resårspiralen, klädd i Pierre Frey tyg, 1900-tal, England, höjd ca 127, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, omklädd i modern textil

Möbler, Fåtöljer, Gamla kassan, Biblioteket

571 - Öronlappsfåtölj England

Budhistorik (13 bud)
0
3 400
6102445
1 900
6155617
1 800
6102445
1 700
6097488
1 600

Slutpris SEK:
3 400
357 EUR, 442 USD
Utropspris SEK: