565 - Läsfåtölj viktoriansk

Föregående | Översikt | Nästa

774900

LÄSFÅTÖLJ, nyrokoko, massiv mahogny med träskurna detaljer, mahognyfaner, textilklädd sits med resårspiraler, stoppade armlän, knapphäftad rygg, bokställ i mahogny på mässingsarm med läsljusstake, Ryssland 1800-talets mitt/andra hälft, höjd ca 133, sitthöjd 45, bredd 63 cm

Bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Gamla kassan, Biblioteket

774900 - 565 - Läsfåtölj viktoriansk
Din e-postadress

Fråga
Skicka
565 - Läsfåtölj viktoriansk

Budhistorik (9 bud)
6092793
3 600
6097954
3 400
6092793
3 200
6083980
6083980
2 800

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
3 600
370 EUR, 422 USD
Utropspris SEK:
10 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.