457 - Wedgwood basalt ware bägare

774614

WEDGWOOD, bägare, basalt ware, England, 1800-talets början, höjd ca 10, diameter 10 cm

PROVENIENS: Inköpt på sterbhusauktion efter Wilhelm Kåge (1889-1960)

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (10 bud)
0
1 400
6157829
6083555
750
6143401
700
6083555
650

Slutpris SEK:
1 400
147 EUR, 182 USD
Utropspris SEK: