456 - Basalt ware tekannor

774608

TEKANNOR, 2 st., basalt ware, England, 1800-talets början, oval form, höjd ca 15, längd 25-26 cm

Nagg, ett lock med lagning

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

456 - Basalt ware tekannor

Budhistorik (42 bud)
0
6 600
6157571
6 600
6157629
6 400
6157571
6 200
6157625
6 000

Slutpris SEK:
6 600
693 EUR, 858 USD
Utropspris SEK: