455 - Basalt ware tekannor och sockerskål

774602

TEKANNOR, SOCKERSKÅL, 3 dlr., basalt ware, England, 1800-talets början, en tekanna stämpelmärkt Davenport, höjd ca 10-17 cm

Nagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (11 bud)
0
1 800
6157619
1 400
6149401
1 300
6149401
6150802

Slutpris SEK:
1 800
189 EUR, 234 USD
Utropspris SEK: