686 - Tallrik och såsterrin

774489

TALLRIK, SÅSTERRIN, 2 dlr., fajans och flintgods, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 15, längd 20, diameter 24 cm

Tallriken med omfattande lagningar, såsterrinen missfärgad

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

686 - Tallrik och såsterrin

Budhistorik

0
2020-08-22 10:12:18
550

2020-08-22 kl 10:12
Slutpris SEK:
550
58 EUR, 72 USD
Utropspris SEK: