837 - Terrin fajans 1700-tal

774300

TERRIN, fajans, troligen Frankrike, 1700-tal, rokoko, dekor i relief, på svängda fötter, målad dekor i bland annat magenta, höjd ca 32, längd 30 cm

PROVENIENS: Knutstorps borg/slott

Skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

837 - Terrin fajans 1700-tal

Budhistorik (45 bud)
0
26 000
6156833
16 000
6154822
15 500
6154822
14 500
6142408
14 000

Slutpris SEK:
26 000
2 730 EUR, 3 380 USD
Utropspris SEK:
15 000