834 - Rörstrand terrin flintgods

774291

RÖRSTRAND, terrin, flintgods, 1800-talets början, med uppsvängda hänklar, dekor av blå bård, lockknopp i form av plym, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 25, längd 38 cm

Locket med lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (4 bud)

0
750
6160435
550
6156677
500
6156677
6110808

Slutpris SEK:
750
79 EUR, 98 USD
Utropspris SEK: