821 - Rörstrand pastejterrin flintgods

774098

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, dekor i relief av putto med festong, lockknopp i form av lejon, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador, lagningar

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (31 bud)
0
8 200
6156820
8 200
6161739
8 000
6156820
7 800
6161654
7 600

Slutpris SEK:
8 200
861 EUR, 1 066 USD
Utropspris SEK: