819 - Rörstrand pastejterrin flintgods

774084

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, oval form, tryckt dekor av willowmönstret, lockknopp i form av sfinx, botten med Rörstrands rakstämpel, höjd ca 22, längd 29 cm

Skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (18 bud)
0
1 400
6160596
1 300
6155555
6151300
6088096

Slutpris SEK:
1 400
147 EUR, 182 USD
Utropspris SEK: