683 - Urna flintgods 1700-tal

774069

URNA, flintgods, 1700-talets slut, gustaviansk, glaserad i blått, dekor av medaljong med porträtt i sepia, höjd ca 24 cm

Lagning

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

683 - Urna flintgods 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
0
1 600
6145728
1 600
6159869
6145728
1 400
6159868
1 300

Slutpris SEK:
1 600
168 EUR, 208 USD
Utropspris SEK: