542 - Skulptur Pan

773953

CLAUDE MICHEL CLODION (1738-1814), efter, sittande Pan, patinerad brons, signerad Clodion, 1800-tal, höjd ca 60 cm

Bruksspår, ställvis nött patinering

Konst, Skulpturer, Gamla kassan, Biblioteket

542 - Skulptur Pan

Budhistorik (44 bud)
0
18 500
6154240
16 000
6101812
15 500
6084308
15 000
6101811
15 000

Slutpris SEK:
18 500
1 943 EUR, 2 405 USD
Utropspris SEK:
8 000