363 - Rökelseställ Kina

773669

RÖKELSESTÄLL, porslin, Kina, 1900-talets början, i form av fohund, dekor i underglasyrblått, höjd ca 18 cm

PROVENIENS: Inköpt på auktion Skottorps slott, 1978

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

363 - Rökelseställ Kina

Budhistorik (28 bud)
0
6153974
2 400
6154282
6153974
6154279
1 900

Slutpris SEK:
420 EUR, 520 USD
Utropspris SEK: