433 - Gustavsberg jaspergods

773600

GUSTAVSBERG, jaspergods, 2 dlr, urna samt fat, urnan med genombrutet lock på postament, 1800-/1900-tal, höjd ca 33 cm, fatet Ø 29 cm

Bruksspår, urnan med smärre nagg, locket med avslag

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Wedgewood salongen

433 - Gustavsberg jaspergods

Budhistorik (3 bud)

0
6157493
6122934
6115328

Slutpris SEK:
126 EUR, 156 USD
Utropspris SEK: